Co o stosowaniu elektrycznych szczoteczek do zębów sądzą dentyści?

Stosowanie elektrycznych szczoteczek do zębów jest coraz bardziej popularne. Na rynku pojawiają się elektryczne szczoteczki do zębów, które sygnowane są różnymi markami. Można śmiało rzec, że firmy prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to bardziej innowacyjnych elektrycznych szczoteczek do zębów.

Choć oferta na rynku elektrycznych szczoteczek do zębów jest naprawdę konkurencyjna, to klient ma coraz większy problem z wyborem idealnej elektrycznej szczoteczki do zębów, która będzie spełniała potrzeby i oczekiwania klienta. Za duży wybór może więc być naprawdę problemem.

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną elektryczną szczoteczkę do mycia zębów, warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, co o stosowaniu elektrycznych szczoteczek do zębów sądzą dentyści. Okazuje się, że nie każda elektryczna szczoteczka do zębów może być stosowana przez pacjenta. Mowa w szczególności o pacjentach, którzy mają zęby wrażliwe, czyli podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które niewątpliwie elektryczna szczoteczka dla zębów może wywołać.

Płytka nazębna usunięta prawie w 100%

Co do zasady dentyści polecają stosowanie elektrycznych szczoteczek do zębów. Mówi się o tym, że przewaga elektrycznych szczoteczek do zębów nad tradycyjnymi szczoteczkami manualnymi jest naprawdę miażdżąca. Co na to wpływa? Przede wszystkim skuteczność stosowania.

Mówi się o tym, że elektryczne szczoteczki do zębów usuwają nawet 99 % płytki nazębnej, jest to odsetek o wiele większy w porównaniu do tradycyjnych szczoteczek manualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *