Jakie są negatywne skutki stosowania elektrycznej szczoteczki do zębów?

Do tej pory używaliśmy zwykłych szczoteczek do zębów. Kosztowały kilka złotych i przez lata to z ich pomocą dbaliśmy o wygląd, zdrowie i śnieżnobiały kolor naszych zębów.

Od jakiegoś czasu jednak bardzo popularne stały się elektryczne szczoteczki do zębów. Są to urządzenia, z których korzysta coraz więcej z nas. Niektóre szczoteczki elektryczne do zębów są nawet rekomendowane przez dentystów.

Warto także zwrócić uwagę na to, że powstaje coraz więcej reklam, które zachwalają właściwości elektrycznych szczoteczek do zębów. Każdy z nas zapewne widział przynajmniej jedną taką reklamę. Kiedy więc jesteśmy z coraz większą intensywnością namawiani do zakupu elektronicznej szczoteczki do zębów, coraz częściej ulegamy namowom i kupujemy elektryczną szczoteczkę do zębów danej marki porzucając tym samym tradycyjną szczoteczkę.

Którą elektryczną szczoteczkę do zębów wybrać?

Na rynku funkcjonuje coraz więcej marek, które oferują swoim klientom elektryczne szczoteczki do zębów. Są to zazwyczaj firmy zajmujące się od lat sprzedażą produktów przeznaczonych do pielęgnacji i dbania o kondycję zębów. Warto jednak wiedzieć, że na rynku sprawnie funkcjonują także firmy, które nie zajmują się stricte działalnością dentystyczną, a w sprzedaży szczoteczek elektrycznych upatrzyły sobie łatwe źródło zysków.

Oglądając reklamę elektrycznej szczoteczki do zębów danej marki warto wiedzieć, że dentysta, który rekomenduje szczoteczkę w telewizji czy też radiu jest aktorem. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup szczoteczki elektrycznej warto skonsultować decyzję w tej kwestii ze swoim dentystą. Niech to właśnie stomatolog, który dba o kondycję twoich zębów na co dzień wyda opinię dotyczącą tego, czy w twoim przypadku stosowanie elektrycznej szczoteczki do zębów jest dobre i nie spowoduje to komplikacji w stanie twojego zdrowia.

Szczoteczka elektryczna ma dbać o twoje zęby.

Czasem dentysta może odradzić pacjentowi korzystanie z elektrycznej szczoteczki do zębów. Dzieje się tak w szczególnych przypadkach i nie jest to powszechna praktyka. Źle dobrana elektryczna szczoteczka do zębów może spowodować nieodwracalne zmiany, w szczególności jeśli chodzi o kondycję dziąseł pacjenta. Siła, z jaką działa elektryczna szczoteczka do zębów jest o wiele większa niż w przypadku zwykłej szczoteczki. Czasem więc dziąsła mogą zostać narażone na podrażnienia. Warto zatem o tym pamiętać sięgając po elektryczną szczoteczkę do zębów przy okazji każdego mycia zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *