Co o stosowaniu elektrycznych szczoteczek do zębów sądzą dentyści?

Stosowanie elektrycznych szczoteczek do zębów jest coraz bardziej popularne. Na rynku pojawiają się elektryczne szczoteczki do zębów, które sygnowane są różnymi markami. Można śmiało rzec, że firmy prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to bardziej innowacyjnych elektrycznych szczoteczek do zębów.

Choć oferta na rynku elektrycznych szczoteczek do zębów jest naprawdę konkurencyjna, to klient ma coraz większy problem z wyborem idealnej elektrycznej szczoteczki do zębów, która będzie spełniała potrzeby i oczekiwania klienta. Za duży wybór może więc być naprawdę problemem.

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną elektryczną szczoteczkę do mycia zębów, warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, co o stosowaniu elektrycznych szczoteczek do zębów sądzą dentyści. Okazuje się, że nie każda elektryczna szczoteczka do zębów może być stosowana przez pacjenta. Mowa w szczególności o pacjentach, którzy mają zęby wrażliwe, czyli podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które niewątpliwie elektryczna szczoteczka dla zębów może wywołać.

Płytka nazębna usunięta prawie w 100%

Co do zasady dentyści polecają stosowanie elektrycznych szczoteczek do zębów. Mówi się o tym, że przewaga elektrycznych szczoteczek do zębów nad tradycyjnymi szczoteczkami manualnymi jest naprawdę miażdżąca. Co na to wpływa? Przede wszystkim skuteczność stosowania.

Mówi się o tym, że elektryczne szczoteczki do zębów usuwają nawet 99 % płytki nazębnej, jest to odsetek o wiele większy w porównaniu do tradycyjnych szczoteczek manualnych.

Jakie są negatywne skutki stosowania elektrycznej szczoteczki do zębów?

Do tej pory używaliśmy zwykłych szczoteczek do zębów. Kosztowały kilka złotych i przez lata to z ich pomocą dbaliśmy o wygląd, zdrowie i śnieżnobiały kolor naszych zębów.

Od jakiegoś czasu jednak bardzo popularne stały się elektryczne szczoteczki do zębów. Są to urządzenia, z których korzysta coraz więcej z nas. Niektóre szczoteczki elektryczne do zębów są nawet rekomendowane przez dentystów.

Warto także zwrócić uwagę na to, że powstaje coraz więcej reklam, które zachwalają właściwości elektrycznych szczoteczek do zębów. Każdy z nas zapewne widział przynajmniej jedną taką reklamę. Kiedy więc jesteśmy z coraz większą intensywnością namawiani do zakupu elektronicznej szczoteczki do zębów, coraz częściej ulegamy namowom i kupujemy elektryczną szczoteczkę do zębów danej marki porzucając tym samym tradycyjną szczoteczkę.

Którą elektryczną szczoteczkę do zębów wybrać?

Na rynku funkcjonuje coraz więcej marek, które oferują swoim klientom elektryczne szczoteczki do zębów. Są to zazwyczaj firmy zajmujące się od lat sprzedażą produktów przeznaczonych do pielęgnacji i dbania o kondycję zębów. Warto jednak wiedzieć, że na rynku sprawnie funkcjonują także firmy, które nie zajmują się stricte działalnością dentystyczną, a w sprzedaży szczoteczek elektrycznych upatrzyły sobie łatwe źródło zysków.

Oglądając reklamę elektrycznej szczoteczki do zębów danej marki warto wiedzieć, że dentysta, który rekomenduje szczoteczkę w telewizji czy też radiu jest aktorem. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup szczoteczki elektrycznej warto skonsultować decyzję w tej kwestii ze swoim dentystą. Niech to właśnie stomatolog, który dba o kondycję twoich zębów na co dzień wyda opinię dotyczącą tego, czy w twoim przypadku stosowanie elektrycznej szczoteczki do zębów jest dobre i nie spowoduje to komplikacji w stanie twojego zdrowia.

Szczoteczka elektryczna ma dbać o twoje zęby.

Czasem dentysta może odradzić pacjentowi korzystanie z elektrycznej szczoteczki do zębów. Dzieje się tak w szczególnych przypadkach i nie jest to powszechna praktyka. Źle dobrana elektryczna szczoteczka do zębów może spowodować nieodwracalne zmiany, w szczególności jeśli chodzi o kondycję dziąseł pacjenta. Siła, z jaką działa elektryczna szczoteczka do zębów jest o wiele większa niż w przypadku zwykłej szczoteczki. Czasem więc dziąsła mogą zostać narażone na podrażnienia. Warto zatem o tym pamiętać sięgając po elektryczną szczoteczkę do zębów przy okazji każdego mycia zębów.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę elektryczną?

Wybór szczoteczki elektrycznej na pierwszy rzut oka wydaje się być łatwy. Bowiem czego możemy oczekiwać od zwykłej szczoteczki do zębów? Przede wszystkim zależy nam na tym, by dobrze myła nasze zęby i nie pozostawiała na nich osadu tak, by nasze zęby były śnieżnobiałe i zdrowe Tymczasem okazuje się, że od elektrycznej szczoteczki do mycia zębów wymaga się o wiele więcej.

Główną cechą elektrycznej szczoteczki do zębów jest jej cena. Zależy nam na tym, by cena była atrakcyjna. Jednak ważne jest także to, by cena, którą przyjdzie nam zapłacić była proporcjonalna do jakości oferowanego produktu. Dlatego ceny elektrycznych szczoteczek do zębów wahają się w zależności od jakości i ich funkcji. Musisz jednak być przygotowany na to, ze zakup elektrycznej szczoteczki do zębów to wydatek rządu kilkuset złotych.

Dentystyczne marki godne zaufania

Często zwraca się uwagę przy zakupie elektrycznej szczoteczki do zębów na markę, którą sygnowany jest produkt. Zazwyczaj wybieramy elektryczne szczoteczki do zębów, które zostały wyprodukowane przez firmy dentystyczne. Wybieramy produkty, które są popularne, bo dobrze rozreklamowane w mediach, przede wszystkim z telewizji. Tu dobrze sprawdza się zasada, że reklama jest dźwignią handlu.

Elektryczne szczoteczki do zębów pojawiły się na rynku już kilka lat temu. Są niewątpliwie konkurencją dla zwykłych szczoteczek do zębów. Jednak wciąż większość z nas korzysta z tradycyjnych szczoteczek. Ma na to wpływ przede wszystkim wspominana wcześniej cena elektrycznych szczoteczek do zębów. Cena zwykłej szczoteczki do zębów jest kilkadziesiąt razy niższa niż cena szczoteczki elektrycznej.

Rekomendacja dentystów

Mówi się jednak o tym, że elektryczna szczoteczka do zębów daje lepsze efekty niż zwykła szczoteczka. Nawet specjaliści w dziedzinie medycyny, którą jest stomatologia twierdzą, że za pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów jesteśmy w stanie umyć zęby szybciej i o wiele dokładniej.

Rekomendacja stomatologów to kolejny czynnik, który wpływa na sprzedaż, a przez to na popularność elektrycznych szczoteczek do zębów. Ufamy naszym dentystom, dlatego kupujemy produkty, które nam polecają. Wierzymy bowiem w to, że stosowanie elektrycznej szczoteczki do zębów poprawi kondycję naszych zębów. A przecież najbardziej zależy nam właśnie na zdrowych i śnieżnobiałych zębach.

Stomatolodzy muszą więc zdawać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Polecając dany produkt powinni mieć więc pewność, że dana elektryczna szczoteczka do zębów jest sprawdzona i warta ich rekomendacji.